אין לאן לברוח

סוגר משכורת יפה ולא נשאר לך ממנה שקל?

אתה עושה את ההשתדלות שלך בפרנסה באמונה, והמשכורת החודשית שלך בהחלט נאה מכובדת. אך עם כל זאת, ימים ספורים בלבד לאחר שהמשכורת הופקדה בחשבונך, לא נותר ממנה זכר. היא הלכה ישר להחזרת חובות ותשלומים שהמתינו לה, נותרו לך אולי כמה מאות או עשרות שקלים בודדים בצד, ומה תעשה אתם קודם?

המטבח – שכבר חמש שנים אתה רוצה לשפץ מה יהא עליו? והמזגן – שאתה רוצה להחליף בסלון? ומה עם השירותים הישן שכבר זקוק להחלפה? והדירה להשקעה שפעם חלמת עליה? הכל חלומות שלעולם לא יתממשו?

כמה שאתה מנסה להחזיק את הראש הרבה מעל המים, להיות רחוק מהמינוס כמה שיותר, אתה חש שאתה לא מצליח, ההוצאות השוטפות סוחפות אותך, ואתה נכנס להיסטריה כשאתה רק חושב, אם כך הוא המצב עכשיו, מה יהיה המצב בעוד כמה שנים, כשהמשפחה תתרחב, או בהגיע תור נישואי הילדים.

הבנק מתקשר אליך לעתים קרובות?

כמה צורבת ונוראית היא התחושה, כשהילד ניגש בתמימות ומבקש – שלושים שקלים להטעין ברב קו, ואין לך מאיפה להביא לו את זה. או כשהילדה מבקשת להירשם לחוג בבית הספר, ואתה נאלץ להשיב פניה ריקם. על אחת כמה וכמה כשמדובר – בצרכים חיוניים יותר, של מזון ומחיה, ובארנק אין שקל.

מחצית היום אתה עובד עם כל הנשמה בכדי להביא משכורת הביתה בסוף החודש, ובמחציתו השנייה של היום אתה עובד בגלגולים ובתמרון בין החובות המצטברים ודרישות התשלום. לווה מהחברים, מגמ"חים, מהבנק, ועם כל חודש שעובר החובות רק הולכים ותופחים. הוראות הקבע מסורבות, המחאות חוזרות, מתקשרים מהבנק, הנושים דוחקים, ואנה אתה בא.

מול ים גועש של חובות, וגלים אימתניים של התחייבויות, אתה ניצב לבד, חסר אונים, מיואש ומתוסכל. מנסה לנופף בידיים, ומבין כי זה לא מה שיושיע אותך מהגלים. האווירה בבית מדוכדכת והמוטיבציה שלך לעבוד שואפת לאפס.

פוחד להסתכל לכסף בעינים?

אתה תעשה את הכל, רק לא את זה. אתה תוסיף שעות עבודה, תגדיל הכנסות, תיקח הלוואות, תשיג תמיכות, רק לא תסתכל לכסף בעיניים. כמו כולם, אתה מרגיש שאתה לא מסוגל לפתוח את הקלפים, להניח את העובדות על השולחן, ולראות את המצב הפיננסי שלך בהתגלמותו.

ואוו כמה שזה קשה, להוציא מהמגירה ערימות של מכתבים, מחברת החשמל, מתאגיד המים, מהעירייה, לפשפש בכיס ולהוציא חשבוניות מקומטות, ולהתחיל להציב את הנתונים אחד מול השני. כמה כסף עלה לי לחיות בחודש האחרון, ולעומת זה, כמה כסף באמת הכנסתי, אני ובני ביתי בחודש האחרון.

השיקוף – הצגת הנתונים כמו שהם, הוא תהליך ראשון ומתחייב להתחיל – דרך חדשה וחלקה בניהול תקציב המשפחה. בשביל לדעת לאן הכסף הולך אתה חייב 'לראות אותו', השיקוף מאפשר לך לראות את הכסף, לדעת איפה הוא, מתי הוא הגיע, ולאן הוא הולך ומתי. לפני זה, אין לך שום שליטה עליו, כי אתה לא יודע אפילו איך הוא נראה.

אתם חייבים לראות את הכסף שלכם, לראות אותו כשהוא נכנס, ולראות אותו כשהוא יוצא. לעולם, אל תתנו לכסף שלכם להתנהל מעצמו.

רישום מושכל מלמד אותנו לראות את ההוצאות וההכנסות ולסנכרן ביניהם, להכיר את המצב הפיננסי שלנו, ולקבוע על פיו את היכולות שלנו. זה ערובה הכרחית להתנהלות כלכלית נבונה. 

0 0 votes
Article Rating

הגיע הזמן שתתרווח

אתה מוזמן להצטרף לאלפי משפחות שחיים ברווח ללא דאגות ומלאים סיפוק
הירשם למעקב
תודיע לי בבקשה על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
תמונת חוברות חיים ברווח

קבל/י עכשיו את החוברת שלנו במייל

מלא פרטים והחוברת בדרך אליך

שליחת הטופס מהווה הסכמה לקבלת מיילים ממערכת 'חיים ברווח' אנו מבטיחים שלא להטריד.
ניתן להסיר את הרשמתכם בכל עת

מצויין!!!

הרישום הסתיים, מיד תקבל אימייל עם מצב ופרטי הרישום

במקרה של אי קבלת האימייל האמור נשמח אם תשתף אותנו כאן

30

ימים של רווח

תמונת חוברות חיים ברווח

מצויין!

החוברת בדרך אליך

במקרה ואתה לא רואה את המייל בדוק בספאם